#1
#2
#3
Wicemistrzowie świata z wizytą w Marco

Wicemistrzowie świata z wizytą w Marco

Tym razem już jako medaliści.

Zdrowiaki gotują!

Zdrowiaki gotują!

Wspieraliśmy w roku ubiegłym - wspieramy i teraz! :) Ruszyła druga edycja projektu...

EkoRajd 2015

EkoRajd 2015

Impreza miała na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie związane z ochroną...

Bieg charytatywny "Oko w oko z rakiem"

Bieg charytatywny "Oko w oko z rakiem"

22 kwietnia 2018 w Chorzowie odbyła się pierwsza edycja biegu „Oko w oko z rakiem” organizowana przez Panią Justynę Dec. Pani Justyna przeszła z powodzeniem leczenie onkologiczne.

To ciężkie przeżycie było dla niej impulsem do tego, by pomóc innym osobom, które zmagają się z rakiem. Przebywając w Instytucie Onkologii w Gliwicach zauważyła, że ludzie, którzy szczególnie powinni zwracać uwagę na odpowiednią dietę, jedli co popadnie – tony słodyczy, napojów gazowanych i innego, śmieciowego jedzenia. Pani Justyna odkąd pamięta interesowała się tematyką zdrowego odżywiania i to właśnie w trakcie choroby zdecydowała, że przekuje to na pomoc innym.

Zwolniła się z dotychczasowej pracy, założyła gabinet dietetyczny, a z zarobionych tam pieniędzy organizuje bezpłatne warsztaty dla osób chorych na raka.

Pod koniec ubiegłego roku Pani Justyna wpadła na pomysł zorganizowania biegu, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na warsztaty właśnie. Jak pomyślała – tak zrobiła, a Fundacja MarcoPomaga wsparła organizację tego przedsięwzięcia.