#1
#2
#3
miniOmnibus 2016

miniOmnibus 2016

Nauka, pasja, sukces – właściwie w tych trzech słowach można zamknąć dzisiejszy dzień.

Destination Imagination

Destination Imagination

Destination Imagination to największy na świecie program stworzony z myślą o...

Charytatywny Koncert Noworoczny

Charytatywny Koncert Noworoczny

Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny to wydarzenie organizowane od kilklu lat. Skupia ono...

Bieg charytatywny "Oko w oko z rakiem"

Bieg charytatywny "Oko w oko z rakiem"

22 kwietnia 2018 w Chorzowie odbyła się pierwsza edycja biegu „Oko w oko z rakiem” organizowana przez Panią Justynę Dec. Pani Justyna przeszła z powodzeniem leczenie onkologiczne.

To ciężkie przeżycie było dla niej impulsem do tego, by pomóc innym osobom, które zmagają się z rakiem. Przebywając w Instytucie Onkologii w Gliwicach zauważyła, że ludzie, którzy szczególnie powinni zwracać uwagę na odpowiednią dietę, jedli co popadnie – tony słodyczy, napojów gazowanych i innego, śmieciowego jedzenia. Pani Justyna odkąd pamięta interesowała się tematyką zdrowego odżywiania i to właśnie w trakcie choroby zdecydowała, że przekuje to na pomoc innym.

Zwolniła się z dotychczasowej pracy, założyła gabinet dietetyczny, a z zarobionych tam pieniędzy organizuje bezpłatne warsztaty dla osób chorych na raka.

Pod koniec ubiegłego roku Pani Justyna wpadła na pomysł zorganizowania biegu, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na warsztaty właśnie. Jak pomyślała – tak zrobiła, a Fundacja MarcoPomaga wsparła organizację tego przedsięwzięcia.