#1
#2
#3
Wariacje na 4 łapy

Wariacje na 4 łapy

Grupa miłośników zwierząt i Miejski Zarząd Usług Komunalnych zorganizował w parku...

XVII Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych

XVII Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych

W auli Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego już po raz XVII odbył się Międzyszkolny...

V Koncert Charytatywny

V Koncert Charytatywny

V  Koncert charytatywny z udziałem zespołu Perfect odbył się w Gliwicach na Kąpielisku...

Bieg charytatywny "Oko w oko z rakiem"

Bieg charytatywny "Oko w oko z rakiem"

22 kwietnia 2018 w Chorzowie odbyła się pierwsza edycja biegu „Oko w oko z rakiem” organizowana przez Panią Justynę Dec. Pani Justyna przeszła z powodzeniem leczenie onkologiczne.

To ciężkie przeżycie było dla niej impulsem do tego, by pomóc innym osobom, które zmagają się z rakiem. Przebywając w Instytucie Onkologii w Gliwicach zauważyła, że ludzie, którzy szczególnie powinni zwracać uwagę na odpowiednią dietę, jedli co popadnie – tony słodyczy, napojów gazowanych i innego, śmieciowego jedzenia. Pani Justyna odkąd pamięta interesowała się tematyką zdrowego odżywiania i to właśnie w trakcie choroby zdecydowała, że przekuje to na pomoc innym.

Zwolniła się z dotychczasowej pracy, założyła gabinet dietetyczny, a z zarobionych tam pieniędzy organizuje bezpłatne warsztaty dla osób chorych na raka.

Pod koniec ubiegłego roku Pani Justyna wpadła na pomysł zorganizowania biegu, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na warsztaty właśnie. Jak pomyślała – tak zrobiła, a Fundacja MarcoPomaga wsparła organizację tego przedsięwzięcia.