#1
#2
#3

Wicemistrzowie świata z wizytą w Marco

W naszych progach zagościli zaprzyjaźnieni strażacy – Dariusz Steuer i Jarosław Tomicki. Tym razem już jako medaliści w konkurencji tenisa stołowego na Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych.

Nie tak dawno pomogliśmy im dostać się do Waszyngtonu - teraz możemy podziwiać 3 srebrne medale! Dariusz Steuer i Jarosław Tomicki zostali wicemistrzami świata w grze podwójnej, natomiast w grze indywidualnej wicemistrzem świata został Jarosław Tomicki, a Dariusz Steuer znalazł się na 5 pozycji. Lepsi byli tylko Azjaci, zatem w klasyfikacji europejskiej obaj panowie zajęli 1 i 2 miejsce. Gratulujemy!!!

Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych odbywają się co 2 lata. W tym rok ok. 12 tys. uczestników z ponad 70 krajów ruszyło do współzawodnictwa w 60 dyscyplinach. Z Polski wyjechało 30 zawodników. Spisali się świetnie i zdobyli 50 medali. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 12 miejsce.

Na co dzień nasi mistrzowie pracują w dwóch jednostkach Straży Pożarnej w Gliwicach, w wolnym czasie popularyzują ping-ponga w ramach Akademii Tenisa Stołowego.