#1
#2
#3
Natalka

Natalka

Natalka ma 4,5 roku. Przed ukończeniem drugiego roku życia zachorowała na autyzm. 

Vanessa

Vanessa

Vanessa urodziła się jako wcześniak jedenaście tygodni przed terminem, z nie wykrytym...

Maja

Maja

Maja - Aniołek, który narodził się dla nas w obłokach. 

Gabryś

Gabryś

24 marca 2016r. był dla nas wyjątkowy. Tego dnia na świecie pojawił się Gabriel Józef – ukochany, wymarzony i wyczekany syn.

Ciąża przebiegała normalnie, a badanie prenatalne nie zapowiadały nadchodzących trudnych chwil. Zaledwie 2 godziny po narodzinach nasze maleństwo, uzbrojone zaledwie w całusek Mamy i Taty trafiło prosto na oddział Patologii Noworodka zabrzańskiego Szpitala Klinicznego z rozpoznaniem wrodzonego zespołu wad.

Kolejne dni życia przyniosła jedynie pogorszenie stanu dziecka. Maluszek przestawał oddychać po jedzeniu, założono mu sondę dożołądkową i przeniesiono do inkubatora, żeby uniknąć niedotlenienia, a dodatkowe konsultacje lekarskie wykazywały dysmorfie twarzy i cechy wskazujące na zespół wad genetycznych, mikrocję prawego uszka z atrezją kanału słuchowego, wrodzoną stopę płasko - koślawą, liczne przykurcze stawowe oraz osłabione napięcie mięśniowe.

Obecnie Gabryś znajduje się pod wielospecjalistyczną opieką lekarską. Po licznych konsultacjach i badaniach genetycznych udało nam się ustalić, że nasz Mały Rycerz będzie potrzebował operacji czaszki niwelującej skutki kraniosynostozy czyli wczesnego skostnienienia szwów czaszkowych, chirurgicznej korekcji wrodzonej stopy płasko - koślawej oraz rekonstrukcji małżowiny usznej.

Aby zabiegi te były możliwe Gabryś poddawany jest od 15 miesięcy intensywnej rehabilitacji ruchowej, a ostatnio również biernej pionizacji, umożliwiającej naukę stania i chodzenia.
Każdego dnia z miłością walczymy więc o jego przyszłość i nigdy się nie poddamy. A uśmiech Małego Rycerza i jego kochające serduszko jest dla nas największą nagrodą.