#1
#2
#3
Vanessa

Vanessa

Vanessa urodziła się jako wcześniak jedenaście tygodni przed terminem, z nie wykrytym...

Wojtuś

Wojtuś

Wojtuś mieszka w Zabrzu. Urodził się 26 maja 2011 r. W trakcie porodu doznał poważnego...

Miłosz

Miłosz

Miłosz urodził się 4 maja 2005 roku bez oznak życia - zero punktów w skali Apgar.

Iga

Iga
Nasza córeczka, Iga urodziła się 20.09.2008 r. jako zdrowa dziewczynka. Jej problemy zaczęły się w 6 m-cu życia, po kolejnym szczepieniu. Igunia spędziła wiele miesięcy w różnych szpitalach i klinikach. Zdiagnozowano u niej m.in. zespół pozapiramidowy, poważne uszkodzenia mózgu, padaczkę, refluks żołądkowo-przełykowy, znaczną atetozę. Wykluczono szereg chorób, jednak ostatecznej diagnozy nie udało się postawić do dzisiaj. Obecnie diagnoza Igi to: encefalopatia kryptogenna (uszkodzenia mózgu niewiadomego pochodzenia) i MPD.
Iga ma już 10 lat i nadal nie potrafi samodzielnie siedzieć, nie chodzi, nie mówi. Ma bardzo obniżone napięcie mięśniowe. Ze względu na dużą niedowagę, spowodowaną nadmiernym spalaniem kalorii i dużą atetozą, jest dokarmiana odżywkami przez sondę nosowo-żołądkową. Nasza córeczka nie potrafi przekazać nam swoich potrzeb. Jest opóźniona psychoruchowo. Wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji ruchowej i intelektualnej, zarówno w domu, jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Igunia korzysta z pomocy wielu specjalistów, m.in rehabilitantów, logopedy, psychologa, pedagoga, kynoterapeuty, hipoterapeuty, oligofrenopedagoga, tyflopedagoga i wielu innych. Do ćwiczeń wspomagających jej rozwój konieczne są także specjalistyczne sprzęty, specjalne zabawki i niezliczone pomoce dydaktyczne.
Całe jej malutkie życie to intensywna rehabilitacja, która jest jej jedyną nadzieją na lepsze jutro. Czas bez rehabilitacji jest czasem nie do odpracowania. Los zgotował Iguni trochę inną drogę, ale nasza córeczka się nie poddaje. Wielka chęć do życia sprawia, że dzielnie walczy o polepszenie swojego stanu. Igunia jest bardzo dzielną dziewczynką. Po mimo tak wielu problemów jest bardzo ruchliwa, pogodna i radosna. Jesteśmy z niej bardzo dumni.