#1
#2
#3
Kajetan

Kajetan

Kajetan jest wesołym i pogodnym chłopakiem, który pomimo fizycznych ograniczeń jakie...

Maja

Maja

Maja - Aniołek, który narodził się dla nas w obłokach. 

Krystian

Krystian


 

Urodził się 14.08.2002 roku w Łodzi, jako wcześniak w 32 tygodniu ciąży w stanie ciężkim. Lekarze stwierdzili u niego mózgowe porażenie dziecięce.

Od pierwszych dni życia objęty jest opieką wielu specjalistów takich jak: neurolog, kardiolog, okulista, logopeda, ortopeda, specjalista rehabilitacji medycznej i rehabilitanci.

Pomimo młodego wieku ćwiczy wytrwale, gdyż rozumie, że jest to jedyna droga do samodzielności. Jego terapię prowadzi Pan Marcin. Dzięki temu potrafi sam się ubrać, umyć ząbki, pisać i czytać a także malować.

Dużym jego osiągnięciem jest samodzielne chodzenie przy pomocy kul. Na razie są to krótkie odcinki drogi, ale dzięki intensywnym ćwiczeniom i pomocy życzliwych ludzi, którzy udzielili mu wsparcia finansowego, ma szansę to zmienić.

Obecnie Krystianek ma 10 lat. Chodzi do trzeciej klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi. W szkole radzi sobie dobrze. Pomimo choroby jest pogodnym, śmiałym, bardzo rozgadanym i ciekawym świata chłopcem. Nie można się z nim nudzić. Potrafi zagadać każdego. Bardzo lubi i interesuje się zwierzętami. Niedawno udało się mu namówić rodziców na zakup świnki morskiej, z którą spędza każdą wolną chwilę. Pasjonują go też gry komputerowe Spider-Man i filmy z jego udziałem.
 

Bardzo dziękujemy firmie Marco za zrozumienie i bezinteresowną pomoc.