#1
#2
#3
Nikola

Nikola

Wszystko zaczęło się mniej więcej w połowie 2015 roku. U Nikoli zaobserwowano zaburzenia...

Dominik

Dominik

Dominik jest opóźniony w rozwoju w stopniu lekkim.

Adaś

Adaś

Adaś ma 7 lat i choruje na Zespół Sotosa tzw. gigantyzm.

Kuba

Kuba

Cześć,

Nazywam się Kuba. Urodziłem się 24 grudnia 2003 roku i jak przystało na prezent bożonarodzeniowy, byłem całkowitym zaskoczeniem dla moich Rodziców. Dlaczego? Dlatego, że urodziłem się z zespołem Downa. Nie bardzo wiem co to znaczy ale chyba jest coś na rzeczy, bo nie wyglądam tak jak inni. Jestem zdecydowanie przystojniejszy ;) (tak mówi moja mama).

A tak na serio, wcale mi z tym nie jest dobrze. Od szóstego tygodnia życia jeżdżę po lekarzach i specjalistach. Logopeda, pedagog, psycholog, biofeedback , rehabilitacja ruchowa to moja codzienność. Mimo, że ciągle ćwiczę, uczę się i ciężko pracuję mówią, że mój rozwój nie jest prawidłowy.

Trudno, za to mogę realizować się w sporcie. Kocham pływać, jeżdżę na nartach, gram w badmintona, w piłkę nożną, biegam. Sport odgrywa w moim życiu ogromną, pozytywną rolę. Daje mi możliwość uwierzenia w siebie, w swoją wcale nie mniejszą wartość, daje mi możliwość choć na chwile zapomnieć o swojej inności. Na przekór wszelkim przeciwnościom losu jestem wesołym, pogodny nastolatkiem, kochającym ludzi i życie.