Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /charity/admin/include/settings.php on line 44
Działalność charytatywna - Fundacja MarcoPomaga
#1
#2
#3
Malwinka

Malwinka

Malwinka urodziła się w 2007 r. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce.

Damianek

Damianek

Damianek urodził się 6 sierpnia 2010 z ciąży bliźniaczej wcześniak 30 tydzień.

Michał

Michał

„Inżynier ochrony środowiska z wyboru. Przyjaciel zwierząt z zamiłowania. Szczęśliwy...

Mikołaj

Mikołaj

Mikołaj urodził się w 30 listopada 2006 roku, od urodzenia miał "pod górkę", niedotlenienie okołoporodowe, potem sepsa, w końcu problemy z odpornością i wielokrotne infekcje.

Około 2 roku życia rozpoczęlismy diagnostykę  neurologiczną w kierunku opóźnienia rozwojowego i autyzmu ze wzgledu na brak rozwoju mowy. Po około 2 latach padła diagnoza CAŁOŚCIOWE ZABURZENIA ROZWOJOWE ZE SPEKTRUM AUTYZMU (ASD)  NA TLE ABERRACJI CHROMOSOMOWEJ (MARKER CHROMOSOMU 22) Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM UMIARKOWANYM.

Po kilku latach intensywnej rehabilitacji i edukacji w przedszkolu integracyjnym, Mikołaj poszedł do szkoły specjalnej do KET (Klasa Edukacyjo-Terapeutyczna) czyli tzw szkoły życia. Jest sympatycznym , uśmiechnietym dzieckiem, kocha piłkę nożną, zwierzęta i komputery. Zaburzenia genetyczne są u niego odpowiedzialne m.innymi za otyłość, z którą walczymy na różne sposoby. Mikołaj od dłuższego czasu prosił o rower, jednak specjalistyczny trzykołowy rower był poza zasięgiem rodziców, Fundacja MarcoPomaga spełniła marzenie Mikołaja.