#1
#2
#3
Dominika

Dominika

Dominika urodziła się 08.07.2007r w 28 tygodniu ciąży. Obecnie ma skończone 9 lat,...

Zuzia

Zuzia

Zuzia - nasze 600 gram szczęścia, pospieszalska z 23 tygodnia.

Wiktor

Wiktor

Już w ciąży dowiedzieliśmy się, że ma wady wrodzone (agenezja ciała modzelowatego,...

Miłosz

Miłosz

Miłosz urodził się 4 maja 2005 bez oznak życia - zero punktów w skali Apgar. Dzięki natychmiastowej reanimacji odzyskał siły życiowe.

Na skutek przebytej encefalopatii niedokrwienno-niedotlenieniowej Miłosz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporną, zaburzenia mowy o charakterze dyzartrycznym i ma cechy autystyczne.

Miłosz jest rehabilitowany od trzeciego tygodnia życia. Dzięki systematycznej rehabilitacji Miłosz robi postępy w rozwoju. W wieku 2 lat zaczął siadać, a gdy skończył 4 lata zaczął stawiać pierwsze kroki. Samodzielnie zaczął chodzić gdy miał 5 lat - wtedy też zaczął wypowiadać pierwsze, wyraźne słowa.

Niestety w 2010 roku u Miłosza nasiliła się padaczka, która pogorszyła jego stan, gdyż po ciężkich napadach z utratą przytomności Miłosz traci wiele umiejętności, nad którymi musi od nowa pracować. Dziecko wymaga nieustannej systematycznej rehabilitacji ruchowej, umysłowej i neurologopedycznej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej.

Pomimo problemów jakie go spotykają jest bardzo dzielnym i radosnym chłopcem, który nie poddaje się chorobie. W ostatnich latach bardzo polubił zajęcia na basenie, uwielbia pływać z pomocą rehabilitanta - jest wtedy bardzo szczęśliwy.