#1
#2
#3
Krystian

Krystian

Krystian mieszka w Zabrzu. Urodził się 14.08.2002 roku w Łodzi, jako wcześniak w 32...

Laura

Laura

Laura urodziła się 02.02.2006 r. z wrodzoną cytomegalią. Wirus ten uszkodził jej słuch i...

Antek

Antek

Antoś urodził się 13 października 2013 roku z nieaktywnym wodogłowiem, małogłowiem,...

Miłosz

Miłosz

Miłosz urodził się 4 maja 2005 bez oznak życia - zero punktów w skali Apgar. Dzięki natychmiastowej reanimacji odzyskał siły życiowe.

Na skutek przebytej encefalopatii niedokrwienno-niedotlenieniowej Miłosz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporną, zaburzenia mowy o charakterze dyzartrycznym i ma cechy autystyczne.

Miłosz jest rehabilitowany od trzeciego tygodnia życia. Dzięki systematycznej rehabilitacji Miłosz robi postępy w rozwoju. W wieku 2 lat zaczął siadać, a gdy skończył 4 lata zaczął stawiać pierwsze kroki. Samodzielnie zaczął chodzić gdy miał 5 lat - wtedy też zaczął wypowiadać pierwsze, wyraźne słowa.

Niestety w 2010 roku u Miłosza nasiliła się padaczka, która pogorszyła jego stan, gdyż po ciężkich napadach z utratą przytomności Miłosz traci wiele umiejętności, nad którymi musi od nowa pracować. Dziecko wymaga nieustannej systematycznej rehabilitacji ruchowej, umysłowej i neurologopedycznej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej.

Pomimo problemów jakie go spotykają jest bardzo dzielnym i radosnym chłopcem, który nie poddaje się chorobie. W ostatnich latach bardzo polubił zajęcia na basenie, uwielbia pływać z pomocą rehabilitanta - jest wtedy bardzo szczęśliwy.