#1
#2
#3
Zbyszek

Zbyszek

Nazywam się Zbyszek, mam  36 lat i w życiu wiele do zrobienia, mimo wózka...

Natalia

Natalia

Natalka urodziła się 25 lipca 2001 roku

Marco Piknik 2016

Marco Piknik 2016

Jest taki dzień w roku, kiedy w jednym miejscu mamy swoje rodziny, naszych podopiecznych i...

Miłosz

Miłosz

Miłosz urodził się 4 maja 2005 bez oznak życia - zero punktów w skali Apgar. Dzięki natychmiastowej reanimacji odzyskał siły życiowe.

Na skutek przebytej encefalopatii niedokrwienno-niedotlenieniowej Miłosz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporną, zaburzenia mowy o charakterze dyzartrycznym i ma cechy autystyczne.

Miłosz jest rehabilitowany od trzeciego tygodnia życia. Dzięki systematycznej rehabilitacji Miłosz robi postępy w rozwoju. W wieku 2 lat zaczął siadać, a gdy skończył 4 lata zaczął stawiać pierwsze kroki. Samodzielnie zaczął chodzić gdy miał 5 lat - wtedy też zaczął wypowiadać pierwsze, wyraźne słowa.

Niestety w 2010 roku u Miłosza nasiliła się padaczka, która pogorszyła jego stan, gdyż po ciężkich napadach z utratą przytomności Miłosz traci wiele umiejętności, nad którymi musi od nowa pracować. Dziecko wymaga nieustannej systematycznej rehabilitacji ruchowej, umysłowej i neurologopedycznej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej.

Pomimo problemów jakie go spotykają jest bardzo dzielnym i radosnym chłopcem, który nie poddaje się chorobie. W ostatnich latach bardzo polubił zajęcia na basenie, uwielbia pływać z pomocą rehabilitanta - jest wtedy bardzo szczęśliwy.