#1
#2
#3
Emilia

Emilia

Emilka ma 9 lat. Od sześciu lat zmaga się z podstępna choroba jaką jest cukrzyca typu 1.

Maja

Maja

Maja Ciuk to 8-letnia dziewczynka, która wraz z rodzicami i starszym bratem Mikołajem...

Mateusz

Mateusz

Nazywam się Mateusz Zatylny. Mam 27 lat. Urodziłem się w szóstym miesiącu ciąży. W...

Nagroda "Ostoja Pokoju" im. Matki Ewy

Nagroda "Ostoja Pokoju" im. Matki Ewy

Wczoraj mieliśmy zaszczyt odebrać z rąk Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli nagrodę „Ostoja Pokoju” im. Matki Ewy w kategorii zbiorowej. Nasza Firma jest pierwszym podmiotem gospodarczym, który został uhonorowany przez kapitułę tej nagrody za zaangażowanie w inicjatywy charytatywne i rozwiązywanie problemów społecznych. Do nagrody nominowało naszą Firmę Starostwo Powiatowe w Gliwicach.

W kategorii indywidualnej nagroda trafiła do dr. Janusza Cholewińskiego, internisty, reumatologa, specjalisty medycyny paliatywnej, dla którego działalność zawodowa i pomoc osobom potrzebującym wsparcia stała się życiową pasją.

Nagroda upamiętnia Ewę von Tiele-Winckler – Matkę Ewę i dzieło jej życia „Ostoję Pokoju”. Patronka jest symbolem niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, postaw i zachowań pro publico bono, aktywności na rzecz środowiska lokalnego oraz zaangażowania w rozwiązywanie problemów społecznych.
Uroczystość odbyła się w zabytkowym domu „Cisza Syjonu” wchodzącym w skład Zespołu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu. Częścią uroczystości był koncert muzyki organowej.