#1
#2
#3
Laura

Laura

Laura urodziła się 02.02.2006 r. z wrodzoną cytomegalią. Wirus ten uszkodził jej słuch i...

Wojtuś

Wojtuś

Wojtuś mieszka w Zabrzu. Urodził się 26 maja 2011 r. W trakcie porodu doznał poważnego...

Ania

Ania

Ania urodziła się 14.05.2014 r., od początku nie zachowywała się jak zdrowy noworodek....

Nikola

Nikola

Wszystko zaczęło się mniej więcej w połowie 2015 roku. U Nikoli zaobserwowano zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej, które z czasem ulegały nasileniu.

W późniejszym okresie wymienionym objawom zaczęły towarzyszyć także wymioty i bóle głowy. Rozpoczelismy konsultacje z lekarzami, którzy przyczynę takich objawów upatrywali w anemii. Brak jakiejkolwiek poprawy spowodował, że postanowilismy prywatnie udać się do neurologa. Ten w trybie pilnym skierował nas do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie po wykonaniu specjalistycznych badań i postawieniu diagnozy(MEDULLOBLASTOMA IV ST ) Nikola przeszła operację usunięcia guza.

Ten etap zakończył się sukcesem – guz został usunięty w całości. Niestety lokalizacja guza spowodowała, że Nikola ma liczne zaburzenia neurologiczne m.in. brak możliwości samodzielnego poruszania się.
Dziewczynka otrzymała również 4 cykle intensywnej chemioterapii, przeszła radioterapię głowy i kręgosłupa oraz chemioterapię podtrzymującą, podczas której w kontrolnym rezonansie uwidoczniono obecność guzów oraz kilka zmian w kręgosłupie. Po całkowitej remisji choroby, która utrzymywała się przez cały rok leczenia,  nowotwór wrócił.
 
Nikola zakwalifikowała się i obecnie jest leczona w Wiedniu według protokołu MEMMAT.