#1
#2
#3
Natalka

Natalka

Natalka ma 4,5 roku. Przed ukończeniem drugiego roku życia zachorowała na autyzm. 

Fundacja MarcoPomaga

Fundacja MarcoPomaga

To kolejny, bardzo ważny moment w naszej historii ;) Wszystkie działania społeczne, jakie do...

Kasia

Kasia

Mam na imię Kasia. Jestem mieszkanką Gliwic. Mam wspaniałą rodzinę, jestem szczęśliwą...

Nikola

Nikola

Wszystko zaczęło się mniej więcej w połowie 2015 roku. U Nikoli zaobserwowano zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej, które z czasem ulegały nasileniu.

W późniejszym okresie wymienionym objawom zaczęły towarzyszyć także wymioty i bóle głowy. Rozpoczelismy konsultacje z lekarzami, którzy przyczynę takich objawów upatrywali w anemii. Brak jakiejkolwiek poprawy spowodował, że postanowilismy prywatnie udać się do neurologa. Ten w trybie pilnym skierował nas do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie po wykonaniu specjalistycznych badań i postawieniu diagnozy(MEDULLOBLASTOMA IV ST ) Nikola przeszła operację usunięcia guza.

Ten etap zakończył się sukcesem – guz został usunięty w całości. Niestety lokalizacja guza spowodowała, że Nikola ma liczne zaburzenia neurologiczne m.in. brak możliwości samodzielnego poruszania się.
Dziewczynka otrzymała również 4 cykle intensywnej chemioterapii, przeszła radioterapię głowy i kręgosłupa oraz chemioterapię podtrzymującą, podczas której w kontrolnym rezonansie uwidoczniono obecność guzów oraz kilka zmian w kręgosłupie. Po całkowitej remisji choroby, która utrzymywała się przez cały rok leczenia,  nowotwór wrócił.
 
Nikola zakwalifikowała się i obecnie jest leczona w Wiedniu według protokołu MEMMAT.