#1
#2
#3
Miłosz

Miłosz

Miłosz urodził się 4 maja 2005 roku bez oznak życia - zero punktów w skali Apgar.

Łukasz

Łukasz

Łukaszek urodził się w styczniu 2009r.  Jak każdy ośmiolatek lubi zabawy na placu zabaw,...

Zuzia

Zuzia

Zuzia - nasze 600 gram szczęścia, pospieszalska z 23 tygodnia.

Piotruś

Piotruś

Piotruś  urodził się 11.01.2005r. Nie miał zbyt wiele szczęścia-otrzymał 1 pkt w skali Apgar.
Od pierwszych chwil swego życia był reanimowany. Przez miesiąc przebywał na oddziale intensywnej terapii noworodków. Przez kolejne 2 tygodnie diagnozowano uszkodzenia, jakie powstały na skutek niedotlenienia okołoporodowego. W wieku 5 miesięcy dostał pierwszego napadu padaczkowego-zdiagnozowanego jako Zespół Westa (lekooporna padaczka wczesnoniemowlęca).

Obecnie ma stwierdzone mózgowe porażenie dziecięce.

Mimo tego-Piotruś jest radosnym, pełnym energii chłopczykiem. Uwielbia bawić się grającymi zabawkami. Ma swoje ulubione wierszyki i ukochane bajki. Jego ulubionym bohaterem jest żółw Franklin. Chłopczyk uwielbia zwierzęta, a najbardziej zafascynowany jest oglądaniem i słuchaniem odgłosów wydawanych przez kozy :)

Chłopczyk jest całkowicie zależny od pomocy drugiej osoby. Piotruś nadal nie chodzi i nie mówi(czasem wypowiada pojedyncze słowa). Mama ciągle ma nadzieję, że nadejdzie dzień, w którym Piotruś zrobi samodzielne kroki.

Na razie do nauki chodu używa specjalnego urządzenia, w którym potrafi nawet biegać.

Dla Piotrusia najważniejsza jest intensywna rehabilitacja-by dzięki niej mógł się rozwijać i osiągnąć maksimum swoich możliwości.

Piotruś powinien być rehabilitowany jak najczęściej, by osiągnąć to, o czym wraz z mamą marzy najbardziej na świecie… by chodzić.