#1
#2
#3
Julka

Julka

Julka ma 11 lat i od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Choroba ma...

Paulinka

Paulinka

Nazywam się Paulinka.

Natalka

Natalka

Natalka ma 4,5 roku. Przed ukończeniem drugiego roku życia zachorowała na autyzm. 

Vanessa

Vanessa

Vanessa urodziła się jako wcześniak jedenaście tygodni przed terminem, z nie wykrytym wcześniej wodogłowiem.

Już po urodzeniu stwierdzono, że Vanessa choruje na rzadką wadę rozwojową mózgu, pod postacią schizencefalii obustronnie otwartej, ma również uszkodzony nerw wzrokowy. Niestety z czasem zdiagnozowano u niej padaczkę objawową oraz czterokończynową spastykę.

Dziewczynka ma już 5 lat, od urodzenia jest rehabilitowana, ale dotychczas nie siedzi samodzielnie, nie chodzi i nie mówi. Ze względu na silną spastykę krzyczy z bólu i pomimo codziennej rehabilitacji robi bardzo małe postępy, z powodu dużego napięcia mięśniowego, co zdecydowanie ogranicza jej możliwości i wykonywanie ruchów. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Została zakwalifikowana do przeszczepu komórek macierzystych.

Mama Vanessy dowiedziała się, że jej córeczka jest teraz (mając 5 lat) w wieku, w którym taki przeszczep ma szansę zdecydowanie wpłynąć na dynamiczną poprawę jej stanu zdrowia. Jest szansa na znaczne zmniejszenie spastyki, pojawienie się mowy, chwytania i poprawę wzroku. Fundacja MarcoPomaga z pracowniczego funduszu pomogła w sfinansowaniu operacji.