#1
#2
#3
Adaś

Adaś

Adaś ma 7 lat i choruje na Zespół Sotosa tzw. gigantyzm.

Agnieszka

Agnieszka

Nazywam się Agnieszka Filipkowska, jestem z Gliwic, mam 34 lata, z czego około 25 żyje na kredyt.

Nikola

Nikola

Wszystko zaczęło się mniej więcej w połowie 2015 roku. U Nikoli zaobserwowano zaburzenia...

Vanessa

Vanessa

Vanessa urodziła się jako wcześniak jedenaście tygodni przed terminem, z nie wykrytym wcześniej wodogłowiem.

Już po urodzeniu stwierdzono, że Vanessa choruje na rzadką wadę rozwojową mózgu, pod postacią schizencefalii obustronnie otwartej, ma również uszkodzony nerw wzrokowy. Niestety z czasem zdiagnozowano u niej padaczkę objawową oraz czterokończynową spastykę.

Dziewczynka ma już 5 lat, od urodzenia jest rehabilitowana, ale dotychczas nie siedzi samodzielnie, nie chodzi i nie mówi. Ze względu na silną spastykę krzyczy z bólu i pomimo codziennej rehabilitacji robi bardzo małe postępy, z powodu dużego napięcia mięśniowego, co zdecydowanie ogranicza jej możliwości i wykonywanie ruchów. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Została zakwalifikowana do przeszczepu komórek macierzystych.

Mama Vanessy dowiedziała się, że jej córeczka jest teraz (mając 5 lat) w wieku, w którym taki przeszczep ma szansę zdecydowanie wpłynąć na dynamiczną poprawę jej stanu zdrowia. Jest szansa na znaczne zmniejszenie spastyki, pojawienie się mowy, chwytania i poprawę wzroku. Fundacja MarcoPomaga z pracowniczego funduszu pomogła w sfinansowaniu operacji.