#1
#2
#3
Emilia

Emilia

Emilka ma 9 lat. Od sześciu lat zmaga się z podstępna choroba jaką jest cukrzyca typu 1.

Biznesowy Dobroczyńca Roku 2016

Biznesowy Dobroczyńca Roku 2016

Wczoraj podczas Gali w Teatrze Miejskim w Gliwicach, Marek Śliboda odebrał statuetkę i tytuł...

Antek

Antek

Antoś urodził się 13 października 2013 roku z nieaktywnym wodogłowiem, małogłowiem,...

Wojtek

Wojtek

Wojtuś urodził się we wrześniu 2008 roku jako skrajny wcześniak (28 tydzień ciąży). Podczas jego porodu krew dostała się do mózgu i spowodowała niedotlenienie. Walcząc o życie przeżył wylew krwi do mózgu III i IV stopnia. Wytworzyło się u niego wodogłowie pokrwotoczne dlatego żyje z zastawką Pudenza. Po porodzie zmagał się również z retinopatią wcześniaczą, dysplazją oskrzelowo-płucną, do dzisiaj przyjmuje leki hamujące ataki padaczki klinicznej. Ogólnie Wojtuś jest kompletnie sparaliżowany a końcową diagnozą jest dziecięce porażenie mózgowe 4 kończynowe.

Na co dzień Wojtuś jest małym Wojownikiem, który dzielnie znosi niedogodności, które wynikają z jego schorzenia. Jednak uśmiech na jego twarzy jest największym dowodem na to, że rehabilitacje, indywidualny tok nauczania oraz rodzina i przyjaciele dają mu radość w jego szczególnym życiu.

Nie znamy marzeń Wojtusia, ponieważ nie mówi, ale robimy wszystko by zapewnić mu najlepsze życie jakie tylko można sobie wyobrazić dla tak szczególnego chłopca.

Pojawienie się Wojtusia w życiu całej rodziny jest Błogosławieństwem i darem, który nie ma równowartości w Świecie.