#1
#2
#3
Agnieszka

Agnieszka

Nazywam się Agnieszka Filipkowska, jestem z Gliwic, mam 34 lata, z czego około 25 żyje na kredyt.

Mateusz

Mateusz

Mateusz ma upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. Boryka się z obniżonym...

Ania

Ania

Ania urodziła się 14.05.2014, od początku nie zachowywała się jak zdrowe dziecko.  ...

Wojtek

Wojtek

Wojtuś urodził się we wrześniu 2008 roku jako skrajny wcześniak (28 tydzień ciąży). Podczas jego porodu krew dostała się do mózgu i spowodowała niedotlenienie. Walcząc o życie przeżył wylew krwi do mózgu III i IV stopnia. Wytworzyło się u niego wodogłowie pokrwotoczne dlatego żyje z zastawką Pudenza. Po porodzie zmagał się również z retinopatią wcześniaczą, dysplazją oskrzelowo-płucną, do dzisiaj przyjmuje leki hamujące ataki padaczki klinicznej. Ogólnie Wojtuś jest kompletnie sparaliżowany a końcową diagnozą jest dziecięce porażenie mózgowe 4 kończynowe.

Na co dzień Wojtuś jest małym Wojownikiem, który dzielnie znosi niedogodności, które wynikają z jego schorzenia. Jednak uśmiech na jego twarzy jest największym dowodem na to, że rehabilitacje, indywidualny tok nauczania oraz rodzina i przyjaciele dają mu radość w jego szczególnym życiu.

Nie znamy marzeń Wojtusia, ponieważ nie mówi, ale robimy wszystko by zapewnić mu najlepsze życie jakie tylko można sobie wyobrazić dla tak szczególnego chłopca.

Pojawienie się Wojtusia w życiu całej rodziny jest Błogosławieństwem i darem, który nie ma równowartości w Świecie.