#1
#2
#3
Ania

Ania

Ania choruje na Zespół Aspergera, Zespół Bezdechów Sennych, Hiperinsulinizm...

Julka

Julka

Julka ma 11 lat i od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Choroba ma...

Nagroda "Ostoja Pokoju" im. Matki Ewy

Nagroda "Ostoja Pokoju" im. Matki Ewy

Wczoraj mieliśmy zaszczyt odebrać z rąk Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli nagrodę...

Zbyszek

Zbyszek


Nazywam się Zbyszek, mam  36 lat i w życiu wiele do zrobienia, mimo wózka inwalidzkiego na którym się poruszam i regułki która powtarza się raczej tylko w gabinecie lekarskim i jak ktoś dopyta, że choruję na przepuklinę oponowo-rdzeniową na odcinku lędźwiowym.

Jestem obserwatorem tego co mnie otacza, moją pasją jest fotografia i entomologia. Uwielbiam prowadzić samochód i podróżować, bo to daje mi niezależność.  Pokochałem nurkowanie i samo życie takim jakie jest.

Najważniejsze osoby bez których nie był bym tym kim jestem to Moja Żona i Pies Guliver. To dzięki nim wiem, że mam swoją przystań bez względu na to co przyniesie los.

Zainteresowanie entomologią zaczęło się od poznania mojej żony.  To jej chciałem zaimponować i mimo tego, że też porusza się na wózku pokazywać świat przyrody. Ciągle na nowo, coraz bliżej. Wspólne spacery,  pierwszy kupiony atlas motyli i czas dzięki któremu wszystko  się zaczęło. 

Potem pierwszy aparat cyfrowy i chęć zaglądania głębiej w makro świat, oraz kolejna pasja:  hodowla owadów w domu  - taka alternatywa obcowania z przyrodą nawet w czasie zimy.  W końcu powstała moja strona internetowa – własne okno przez które ludzie zaglądali do mojej hodowli, żeby zarazić się pasją.  Pojawiły się pytania o wypożyczenie owadów do różnych celów.  Moje zwierzęta brały np. udział w produkcji filmu "Festin" Reż. Wojciech Doroszczuk  (Maj 2012) film otrzymał wyróżnienie honorowe na prestiżowym festiwalu Biennale WRO.

Niedawno chrząszcze z mojej hodowli były obecne na planie zdjęciowym do reklamy i zostały wykorzystane jako wzór dla grafiki komputerowej chrząszczy biegających w reklamie piwa Łomża.

Od czasu do czasu prowadzę w szkołach i przedszkolach pokazy owadów i staram się zaszczepiać w młodym pokoleniu chęć do tak oryginalnego hobby – dosłownie chcę zarażać ich swoją pasją.

Po za tym iż poruszam się na wózku i mam od urodzenia mam źle funkcjonujące nerki,  nie dawno ujawnił się ucisk na rdzeń kręgowy na odcinku szyjnym co spowodowało drętwienie palców prawej ręki, przez co spacery po lesie i bardzo precyzyjne czynności entomologiczne musiałem ograniczyć do minimum.  Na szczęście stała rehabilitacja może poprawić mój stan zdrowia. Na ten moment palce są na tyle sprawne że mogę trzymać bez większych problemów aparat w ręce i naciskać spust migawki w aparacie dlatego staram się poszerzać wiedzę fotograficzną poprzez udział w warsztatach i dzięki temu dostrzegam dla siebie nowe pola do działań.  Po latach zacząłem w fotografii dostrzegać ludzi i od nie dawna pracuję z aparatem w studiu.

Marzę od lat o podróży do dziewiczych lasów ameryki południowej , chciałbym odbywać również podróże związane z nurkowaniem w różnych miejscach w Polsce i na świecie i brać garściami wszystko co przynosi ze sobą życie.